Секојдневие, Прашања,одговори и коментари


 
HomePortalCalendarGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Mujo i Haso

Go down 
АвторПорака
kostabinov-Admin
Admin
kostabinov-Admin

Број на мислења : 103
Join date : 2009-12-04
Age : 24
Местолокација : Skopje

ПишувањеПредмет: Mujo i Haso   Пет Дек 04, 2009 5:11 pm

Еден ден Хасо видел дека пенисот не му реагирал па отишол на доктор и му рекол на докторот:
- Докторе незнам што му е, не реагира веќе со денови.
Докторот му рекол:
- Ооо Хасо, ова е кинески трипер мора да го сечиме.
Хасо се шекнал и заминал кај друг. Истото му го рекол и другиот, потоа отишол кај трет доктор и рекол
- Докторе де видите го, вашите колеги ми рекоа дека треба да го сечиме.
Тогаш докторот му рекол:
- Не мора, грешка е.
Во тој момент Хасо се издишал, а докоторот му рекол
- Сам ќе падне.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://music-love.macedonianforum.net
kostabinov-Admin
Admin
kostabinov-Admin

Број на мислења : 103
Join date : 2009-12-04
Age : 24
Местолокација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Mujo i Haso   Пет Дек 04, 2009 5:11 pm

Мујо му се обраќа на Хасо:
- Брате, успеав да ти ја спасам жена ти од силување!
- Еј, како бе?
- Па успеав да ја натерам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://music-love.macedonianforum.net
kostabinov-Admin
Admin
kostabinov-Admin

Број на мислења : 103
Join date : 2009-12-04
Age : 24
Местолокација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Mujo i Haso   Пет Дек 04, 2009 5:13 pm

Мујо бил на лов во Африка и после неколку недели се враќа дома и Хасо го прашува:
- Како помина, утепа ли нешто?
- Ехеее, како не, 10 лавови, 20 хиени, 30 газели, и едно 15тина Ноуплизови.
- Што се тие бе ноуплизови?
- Не знам ни јас, мали црни бегаат цело време и викаат No please!!! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://music-love.macedonianforum.net
kostabinov-Admin
Admin
kostabinov-Admin

Број на мислења : 103
Join date : 2009-12-04
Age : 24
Местолокација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Mujo i Haso   Пет Дек 04, 2009 5:14 pm

Лежи Фата на интензивно и доаѓа докторот и му вели на Мујо:
- Фата не изгледа добро!
- Знам, ама затоа пак добра е со децата и многу добро готви. afro lol! cherry albino affraid
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://music-love.macedonianforum.net
DeaglewOw~

DeaglewOw~

Број на мислења : 8
Join date : 2009-12-05
Age : 24
Местолокација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Mujo i Haso   Саб Дек 05, 2009 9:11 am

Долг

Шетаат Мујо и Хасо по улица.
Од зад една зграда истрчал криминалец
со пиштол во раката и ги побарал сите
пари што ги имаат. Двајцата брзо ги
извадиле паричниците и почнале да ги празнат.
Во тој метеж, Хасо се свртел кон Мујо и
му подал 100 евра велејќи:
-А бе Мујо, еве ти ги оние 100 евра што ти ги должам !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DeaglewOw~

DeaglewOw~

Број на мислења : 8
Join date : 2009-12-05
Age : 24
Местолокација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Mujo i Haso   Саб Дек 05, 2009 9:11 am

На граница

Дошол Мујо на граница,
па цариникот го прашува:
Алкохол?
- Не.
Цигари?
- Не.
Кафе?
- Е, кафе може.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
davor

davor

Број на мислења : 38
Join date : 2009-12-05

ПишувањеПредмет: Vika li? mujo I Haso   Саб Дек 05, 2009 9:15 am

Му вели Мујо на Хасо:
- Абе Хасо жена ти вика ли?
- Да бе.
- Епа ако вика што не ме викне и мене
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Данте-.-

Данте-.-

Број на мислења : 38
Join date : 2009-12-05
Age : 23
Местолокација : Дивле на браната

ПишувањеПредмет: Re: Mujo i Haso   Нед Дек 06, 2009 3:08 am

Си биле Мујо и Хасо и умрел Гоце Делчев. lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Mujo i Haso   

Вратете се на почетокот Go down
 
Mujo i Haso
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Секојдневие, Прашања,одговори и коментари :: Хумор :: Мујо И Хасо-
Отиди до: